Polecamy
Luty 2015
P W Ś C P S N
« lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Szukaj
Nieruchomość na miarę
    Nie ulega wątpliwości, że kupując konkretną nieruchomość chcemy, aby była ona jak najlepiej dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Ważne jest bowiem to, aby to nam owa nieruchomość w pełni odpowiadała. W zależności od osoby te potrzeby są bardzo różne. Młoda, samotna osoba będzie zainteresowana przede wszystkim z pewnością małym i tanim mieszkaniem w pobliżu przystanku autobusowego oraz sklepu. Z kolei jeżeli chodzi o większe rodziny, to najbardziej odpowiedni będzie tutaj dom lub też większe mieszkanie, które dodatkowo będzie bardziej przestronne i znajdować się będzie w pobliżu szkoły czy też miejsca pracy rodziców, jeżeli to możliwe. Również studenci szukają dla siebie odpowiednich nieruchomości. Zazwyczaj są to jednak pokoje w domach studenckich i akademikach. Najdłuższe poszukiwania trwają wówczas, gdy potrzebny jest lokal na biuro czy też prowadzenie własnej działalności gospodarczej innego typu. Wówczas lokalizacja ma tutaj niesamowite znaczenie, bowiem zależy od niej zainteresowanie klientów.

    Oprócz tego znaczenie ma także wielkość poszukiwanego lokalu. Zanim więc osoba kupi konkretny lokal użytkowy musi rozeznać się we wszystkich za i przeciw dotyczących danej lokalizacji. Inne potrzeby mają także osoby poszukujące działki. Różnice w potrzebach wynikają z tego, że jedni chcą na danej działce wybudować dom, a inni swoją własną firmę. W odniesieniu do działki pod budowę domu należy zaznaczyć, że najlepiej sprzedawać się będą działki w pobliżu innych domów, a także mniejsze działki położone w pobliżu wielkich miast. Z kolei w zależności od tego, jaka firma stanie na konkretnej działce, takie są także potrzeby. Jeżeli będzie to duża galeria handlowa, to działka musi znajdować się blisko centrum miasta, a z kolei jeżeli będzie to firma transportowa, to w zasadzie lokalizacja nie ma tutaj tak dużego znaczenia. Faktem jednak jest, że na rynku nieruchomości można znaleźć dowolne nieruchomości, spełniające potrzeby każdego z nas. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Zastanawiamy się jaka jest dobra opcja wyboru jeśli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego i pierwotnego. Ten ostatni rynek zajmuje się transferem praw do nowych nieruchomości i zawieraniem umów, stwarzających wzajemne prawa, połączone z rządzeniem taką nieruchomością. 359768_ah_4Oczywiście, jeżeli mamy ochotę nabyć nieruchomość, która jest w trakcie budowy, również rynek pierwotny ją obejmuje, bo transakcja kupna – sprzedaży odbywa się po raz pierwszy. Natomiast, rynek wtórny to też sposób nabywania dóbr, w którym nabywca wraz ze sprzedawcą dokonują transakcji, ale już nie w sposób pierwotny. Własność, która została sprzedana bądź jest sprzedawana, wcześniej należała już do innej osoby. Dlatego, decydując się na jedną z powyższych propozycji, musimy wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada. Albo chcemy rzecz nową i nie używaną, albo bierzemy już rzecz, która przeszła przez inne ręce. Wybieramy to, w czym będziemy czuć się dobrze. Wiadomo, to używane zawsze będzie tańsze.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.