Polecamy
Luty 2015
P W Ś C P S N
« lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Szukaj
Nieruchomość na miarę
    Nie ulega wątpliwości, że kupując konkretną nieruchomość chcemy, aby była ona jak najlepiej dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Ważne jest bowiem to, aby to nam owa nieruchomość w pełni odpowiadała. W zależności od osoby te potrzeby są bardzo różne. Młoda, samotna osoba będzie zainteresowana przede wszystkim z pewnością małym i tanim mieszkaniem w pobliżu przystanku autobusowego oraz sklepu. Z kolei jeżeli chodzi o większe rodziny, to najbardziej odpowiedni będzie tutaj dom lub też większe mieszkanie, które dodatkowo będzie bardziej przestronne i znajdować się będzie w pobliżu szkoły czy też miejsca pracy rodziców, jeżeli to możliwe. Również studenci szukają dla siebie odpowiednich nieruchomości. Zazwyczaj są to jednak pokoje w domach studenckich i akademikach. Najdłuższe poszukiwania trwają wówczas, gdy potrzebny jest lokal na biuro czy też prowadzenie własnej działalności gospodarczej innego typu. Wówczas lokalizacja ma tutaj niesamowite znaczenie, bowiem zależy od niej zainteresowanie klientów.

    Oprócz tego znaczenie ma także wielkość poszukiwanego lokalu. Zanim więc osoba kupi konkretny lokal użytkowy musi rozeznać się we wszystkich za i przeciw dotyczących danej lokalizacji. Inne potrzeby mają także osoby poszukujące działki. Różnice w potrzebach wynikają z tego, że jedni chcą na danej działce wybudować dom, a inni swoją własną firmę. W odniesieniu do działki pod budowę domu należy zaznaczyć, że najlepiej sprzedawać się będą działki w pobliżu innych domów, a także mniejsze działki położone w pobliżu wielkich miast. Z kolei w zależności od tego, jaka firma stanie na konkretnej działce, takie są także potrzeby. Jeżeli będzie to duża galeria handlowa, to działka musi znajdować się blisko centrum miasta, a z kolei jeżeli będzie to firma transportowa, to w zasadzie lokalizacja nie ma tutaj tak dużego znaczenia. Faktem jednak jest, że na rynku nieruchomości można znaleźć dowolne nieruchomości, spełniające potrzeby każdego z nas. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Posty otagowane ‘inwestycja’

655115_old_house_Bogaci bardzo lubią nieruchomości. Mają pieniądze, więc inwestują. To ulubiona forma inwestowania ludzi, którzy mają pełne portfele. A dlaczego? Pewnie dlatego, że nie trzeba się przy tym zbytnio przemęczać. Kupują, dajmy na to, mieszkanie, ba całą kamienicę, po czym ją wynajmują innym użytkownikom. Pieniądze wpływają na konto i biznes się kręci. Owszem, jasne jest to, że muszą wiedzieć jakie nieruchomości przyniosą im zysk, ale od czego ma się pracowników. Poza tym, ci, którzy mają mniej pieniędzy, też mają prawo inwestować. Mniej bo mniej, ale zawsze. Tyle, że fakt faktem, mieszkania są dla inwestorów o mniejszym zasobie pieniężnym. Więksi pieniężnie inwestują bardziej komercyjnie. Tacy inwestorzy, jedni czy drudzy, myślą nad biznesem, który będzie się kręcił bardzo długo. Taki wkład pieniężny, musi przynosić zysk nie na krótko, ale na długie lata. Inaczej będzie się to wiązać ze stratami. A straty, jak wiadomo, nie są rzeczą, której pragnęliby inwestorzy.