Polecamy
Luty 2015
P W Ś C P S N
« lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Szukaj
Nieruchomość na miarę
    Nie ulega wątpliwości, że kupując konkretną nieruchomość chcemy, aby była ona jak najlepiej dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Ważne jest bowiem to, aby to nam owa nieruchomość w pełni odpowiadała. W zależności od osoby te potrzeby są bardzo różne. Młoda, samotna osoba będzie zainteresowana przede wszystkim z pewnością małym i tanim mieszkaniem w pobliżu przystanku autobusowego oraz sklepu. Z kolei jeżeli chodzi o większe rodziny, to najbardziej odpowiedni będzie tutaj dom lub też większe mieszkanie, które dodatkowo będzie bardziej przestronne i znajdować się będzie w pobliżu szkoły czy też miejsca pracy rodziców, jeżeli to możliwe. Również studenci szukają dla siebie odpowiednich nieruchomości. Zazwyczaj są to jednak pokoje w domach studenckich i akademikach. Najdłuższe poszukiwania trwają wówczas, gdy potrzebny jest lokal na biuro czy też prowadzenie własnej działalności gospodarczej innego typu. Wówczas lokalizacja ma tutaj niesamowite znaczenie, bowiem zależy od niej zainteresowanie klientów.

    Oprócz tego znaczenie ma także wielkość poszukiwanego lokalu. Zanim więc osoba kupi konkretny lokal użytkowy musi rozeznać się we wszystkich za i przeciw dotyczących danej lokalizacji. Inne potrzeby mają także osoby poszukujące działki. Różnice w potrzebach wynikają z tego, że jedni chcą na danej działce wybudować dom, a inni swoją własną firmę. W odniesieniu do działki pod budowę domu należy zaznaczyć, że najlepiej sprzedawać się będą działki w pobliżu innych domów, a także mniejsze działki położone w pobliżu wielkich miast. Z kolei w zależności od tego, jaka firma stanie na konkretnej działce, takie są także potrzeby. Jeżeli będzie to duża galeria handlowa, to działka musi znajdować się blisko centrum miasta, a z kolei jeżeli będzie to firma transportowa, to w zasadzie lokalizacja nie ma tutaj tak dużego znaczenia. Faktem jednak jest, że na rynku nieruchomości można znaleźć dowolne nieruchomości, spełniające potrzeby każdego z nas. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Posty otagowane ‘nieruchomość’

Nieruchomość… Nieruchomość gruntowa, budynkowa, lokalowa. Można by bardzo dużo o nich napisać. Pisać i pisać. Tak w skrócie: gruntowa stanowi odrębny przedmiot własności, czyli, tzw. grunty; budynkowa natomiast budynki związane trwale z gruntem, a lokalowa to jest odrębny od gruntu przedmiot własności.

Rzeczywiście, podstawą ich wszystkich są nieruchomości gruntowe. Pomyślmy o tym, że jeśli byśmy chcieli kupić dom, mieszkanie albo nawet budynek, w którym byśmy chcieli otworzyć sklep, a nie mielibyśmy na czym go postawić czy wybudować, to już nie byłoby dobrze. Nieruchomością taką, może być mieszkanie, dom jednorodzinny, działka, grunty rolne, komórki, strychy a nawet garaże. Jak widzimy, możemy nabyć naprawdę bardzo dużo. Trzeba pamiętać jednak, że od nieruchomości musimy odprowadzić podatki, a to już nie jest przyjemne. Zapłacić podatek ma obowiązek każdy, kto taką nieruchomość posiada. Wiadomo, zdarzają się wyjątki zwolnień od płacenia podatków, ale to już odrębny temat.

Dobra nieruchomość, taka, która będzie nam służyć latami, wymaga dużego zastanowienia się jakie mamy oczekiwania względem niej. Czy to ma być mała rzecz, duża, w mieście czy może na wsi. Musimy zadać sobie pytanie, do czego ta nieruchomość ma nam służyć. Taka decyzja, nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie.

Trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników. Jeśli kupujemy dom, ponieważ nasza rodzina się powiększyła, a nasze mieszkanie stało się nagle za małe, wtedy bierzemy pod uwagę drogę dzieci do szkoły, drogę do pracy czy też do najbliższych sklepów. Ponad to, powinniśmy przemyśleć, czy dany dom sprawi nam więcej korzyści czy strat. A jak trafią nam się sąsiedzi hałaśliwi i niezbyt kulturalni? Zgódźmy się, że sąsiadów możemy jakoś omijać, natomiast, nie wyobrażamy sobie zapewne sytuacji, gdzie nasze dziecko wraca ze szkoły i spotyka grupkę młodzieży, która jest niezbyt pozytywnie nastawiona do niego. Aż strach. Dlatego ważny jest słuszny wybór dobrej nieruchomości.